פדיקור
   

 

 

 

 

 

 

 

 
פדיקור קוסמטי הוא טיפול בטוח לחלוטין ולא נעשה בו
שימוש בסכינים, כפי שמתבצע  במהלך פדיקור רפואי. עם זאת,
חשוב ללכת לפדיקוריסטית מנוסה שיש לה תעודות  הסמכה
לעסוק בתחום. הפדיקור הקוסמטי מתבצע בכמה שלבים.
בשלב הראשון מניחים את הרגל במים חמים-חמימים אשר שמו בתוכם חומרים שונים. מטרתם של חומרים אלו  היא לרכך את העור שעל כף הרגל ולהזין אותו. 
 
לאחר שהעור על כף הרגל מתרכך הפדיקוריסט או הפדיקוריסטית מסירים את שאריות העור היבש, אותו עור קשה ולא נעים, אשר נמצא על כף הרגל ולא פעם נמצא גם מסביב לציפורניים. את העור המת לעתים מסירים בעזרת מכונות שיוף ולעתים בעזרת תכשירי פילינג שונים. לאחר מכן, הפדיקוריסטית מנקה כל אחת ואחת מהציפורניים, משייפת אותן ואם יש צורך בכך גם מקצרת ומקצצת אותן.
 

בסיומו של התהליך מורחים קרם על כפות הרגליים ולעתים גם נהנים ממסאז' קצר בכף הרגל. בדרך כלל תהליך הפדיקור אצל נשים מסתיים עם מריחת לק וקישוטים שונים על ציפורני הרגל.

 למי מתאים טיפול פדיקור קוסמטי?

כל אחד אשר רוצה לטפח את כפות הרגליים שלו, בין אם מדובר בגברים או בנשים, יכולים להנות מפדיקור קוסמטי. מרבית האנשים עושים פדיקור קוסמטי בקיץ משום שאז כפות הרגליים חשופות יותר לפגעי מזג אוויר וכמו כן, חשופות למבטם של אחרים. פדיקור קומסטי גורם לכך שתוכלו להציג בפני העולם כולו, מבעד לסנדלים או לכפכפים, כפות רגליים מטופחות, יפות ונעימות.

 אודות פדיקור רפואי

פדיקור רפואי כולל את כל ההליכים אשר תוארו לעיל בפדיקור הקוסמטי. עם זאת, לרוב בפדיקור רפואי מתבצע גם תהליך חודרני בעזרת סכינים. לכן, חשוב מאוד ללכת רק אל פדיקוריסטים בעלי נסיון עשיר בביצוע פדיקור רפואי.

 מי יכול להרוויח מפדיקור רפואי

מי שסובל מציפורניים חודרניות, מיבלות או מעור יבש במיוחד בעקבות מחלות שונות יכול להרוויח מפדיקור רפואי.