בוטוקס
   
 
 
קמטי ההבעה הינם קמטים דינאמיים הנוצרים בפנים כתוצאה
מפעילות שרירים המבטאים את הרגש. הבעות פנים כגון: חיוך,
זעף וכו' מניעים את שרירי הפנים. עם הזמן נוצרים קמטים הנחרטים
בעור ואז הופכים לקמטים קבועים.
בשביל מה משתמשים בבוטוקס?
בוטוקס הוא חומר המונע את פעילות היתר של שרירי הפנים,
הקשורים לקווי ההבעה וכך הם אינם מתכווצים ומתקמטים. 
חלקת עור שהוזרק לה בוטוקס נראית חלקה מקמטים וקמטוטים וכל שאר חלקי הפנים, בהם לא הוזרק בוטוקס שומרים על הבעת פנים נורמאלית ומתכווצים כרגיל.
האזורים הנפוצים לטיפול בבוטוקס הינם: מצח, בין הגבות, לצידי
העיניים בשפה העליונה ובסנטר.
 
האם מותר לך לפנות לטיפולי בוטוקס?
הזרקת בוטוקס מתאימה לנשים ולגברים אשר עברו את גיל 25 ומרגישים שעורם החל בתהליך איבוד האלסטיות והגמישות הטבעית שלו, אך הוא אינו רפוי.
לעור רפוי ונפול מומלץ לשלב מתיחת פנים או פילינג. הקמטים אצל אנשים בגיל 65 ומעלה נעשים כבר קמטים קבועים (קמטים סטאטיים) ולא משתנים אפילו במצבי הרפיה, לכן ישנם מצבים בהם הטיפול פחות אפקטיבי בגילאים כאלה. לאנשים אלה מומלצים סוגי טיפול אחרים. לכל אחת ואחד ישנן תכונות אישיות, לכן כדאי לפני הטיפול להתייעץ עם רופא מנוסה בתחום הרפואה האסתטית
 
שיטות להעלמת קמטים

זריקות זעירות של בוטוקוס/דיספורט מאפשרות להעלים כמעט לחלוטין או חלקית קמטי הבעה. תכשיר זה משתק באופן חלקי וזמני את השרירים והעור מעליהם נמתח. ההשפעה נמשכת בממוצע 4 חודשים. חשוב לציין שטיפול זה מונע יצירת קמטים או החרפתם.

מהו מהלך הטיפול?
לפני הטיפול הרופא צובר אל כל המידע על מצבו הבריאותי של הלקוח וסוג עורו. לכן המטופל יושב בכורסה נוחה. הרופא משתמש במשחה מיוחדת להרדמה מקומית ובתמיסת האלכוהול לחיטוי וכמו כן הוא מציין נקודות להחדרת התכשיר. להחדרת כמות זעירה של בוטוקס משמשת מיקרו-מחט. מחדירים את התכשיר ישר לשרירי ההבעה. הטיפול נמשך דקות ספורות בלבד. טיפול הזרקת בוטוקס אינו כרוך בהכנה מוקדמת מצד המטופל, והחזרה לשגרה היא מלאה ומיידית, ללא תופעות לוואי.
החדירה היא ממוקדת ומדויקת ביותר והכאב המורגש במהלך ההזרקה הוא מזערי ודומה לדעת רבים מן המטופלים לעקיצתו של יתוש.

מתי רואים את התוצאות הראשונות? וכמה זמן האפקט נמשך?

טווח השפעת זריקת בוטוקס נע בין 3 ל 4 חודשים ומכאן הצורך לחזור על הטיפול עוד שלוש פעמים בשנה זאת אומרת כל 4 חודשים.

מה קורה כשאפקט ההזרקות מתחיל להיגמר?

כמו שאמרנו לשמירת האפקט מהטיפול במשך שנה נדרשות בדרך כלל 3 הזרקות. מחקרים רפואיים שנעשו בתחום מראים כי השפעת הטיפול נשמרת לאורך זמן רב יותר במשך הזמן, כך שתדירותם של הטיפולים החוזרים יורדת. יחד עם זאת, משך השפעתו של הטיפול שונה ממטופל אחד לאחר. 

טיפולים להזעת יתר ומגרנות

הזרקת בוטוקס במקומות הפרשה מוגברת של זיעה, מפסיקה את בלוטות הזיעה ועל ידי כך המטופל נשאר יבש בממוצע כ-10 חודשים.  הטיפול מאוד יעיל, ידידותי ומשפר מאוד את איכות החיים. הזרקות בוטוקס יעילות במקרה של מיגרנה, משככות כאבי ראש ומורידות באופן משמעותי את שכיחות ההתקפים.